چرا هر مدیرعاملی به یک کوچ نیاز دارد؟

  • 1 ماه پیش
  • کوچینگ حرفه ای
  • 47
چرا هر مدیرعاملی به یک کوچ نیاز دارد؟

بسیاری از رهبران کسب و کار و مدیران عامل احساس تنهایی و ضعف می‌کنند و برای راهنمایی به مربیگری کسب و کار روی می‌آورند. مدیران اغلب احساس می‌کنند که همه تصمیم‌های بزرگ برعهده آن‌ها است. کسانی که افراد دیگری را برای مشاوره دارند که باید به آنها مراجعه کنند، از خود می‌پرسند که آیا سوگیری یا دستور کار برای ورودی‌هایی که دریافت می‌کنند وجود دارد  یا اینکه آیا همتایان آنها تجربه‌ای دارند که بتوانند خدمات خوبی داشته باشند.
وقتی مدیران عامل مربی داشته باشند که می‌توانند به او اعتماد کنند و همچنین یک گروه مشاور مدیر عامل، این ترکیب، ترکیبی قدرتمند است که نتایج چشمگیری را ارائه می‌دهد.
هدف این راهنما روشن کردن این موضوع است که مربیگری کسب و کار زمانی که به روشی اثبات شده و ساختاریافته انجام شود چقدر عالی است.


فهرست مطالب این مقاله:
•    کوچینگ کسب و کار چیست؟
•    چهار دلیل برای نیاز به مربی کسب و کار
•    آمار مربیگری کسب و کار که باید بدانید
•    سوالات متداول مربیگری کسب و کار
•    خدمات مربیگری کسب و کار

 

کوچینگ کسب و کار چیست؟
کوچینگ کسب و کار یکی از بهترین راه‌ها برای رشد سریع‌تر کسب‌وکارتان، تبدیل شدن به رهبر بهتر و تعیین چشم‌انداز روشن برای کسب‌وکارتان  و یک برنامه عملیاتی برای دستیابی به آن است.
یک مربی کسب‌وکار یک رهبر کارآمد است که به‌عنوان مدیر عامل، مدیر ارشد اجرایی یا صاحب کسب‌وکار، عموماً از چندین دهه موفقیت برخوردار بوده است. مربی کسب و کار شما که به عنوان «مربی اجرایی»، «مربی مدیر عامل» یا «رئیس» نیز نامیده می‌شود، باید آموزش رسمی در زمینه راهنمایی دیگران داشته باشد و باید از یک چارچوب ساختاریافته برای موفقیت پیروی کند. مربیان کسب‌وکار می‌دانند که مسائل شخصی می‌توانند مانع عملکرد کاری شوند و برعکس، بنابراین بیشتر آنها رویکردی جامع برای کوچینگ دارند و مشتریان را تشویق می‌کنند تا به مشکلاتی که با آن‌ها مواجه هستند رسیدگی کنند.
کوچینگ کسب و کار می‌تواند به شما کمک کند تا افکار خود را روشن کنید، کار خود را اولویت بندی کنید، به شما کمک کند تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرید، و شما را  و در مهلت مقرر برای نتایج مورد توافق مسئول نگه دارد. مربی کسب‌وکار شما همچنین می‌تواند منبع بزرگی از پشتیبانی، یک رهبر قابل اعتماد و کسی باشد که به شما کمک کند نقاط ضعف خود را شناسایی کنید.  موانعی برای رشد که همه ما داریم، اما معمولاً ترجیح می‌دهیم چیزی از آنها ندانیم.

 

مربی کسب و کار چه می‌کند؟
یک مربی کسب و کار به طور منظم با شما ملاقات می‌کند تا در مورد چالش‌ها، مسائل و فرصت‌هایی که با آن روبرو هستید صحبت کند. او سوالاتی می‌پرسد تا افکار شما را روشن کند و شما را برای رسیدن به پاسخ‌های خودتان راهنمایی کند. یک مربی کسب و کار هرگز به شما نمی‌گوید که چه کاری انجام دهید یا چگونه آن را انجام دهید. او بینش، تجربیات و منابع خود را برای اطلاع رسانی در مورد تصمیم گیری شما به اشتراک می‌گذارد.
مربیان کسب و کار همچنین اغلب اطلاعات و تحقیق در مورد مرتبط‌ترین موضوعات را برای شرایط خاص شما ارائه می‌دهند. شما باید احساس خوبی داشته باشید که مربی کسب و کار شما به عنوان یک عضو هیئت مدیره حرف شما را می‌شنود و به عنوان یک منبع قوی و مطلع بازخورد می‌دهد.

 

مربی کسب و کار چه کاری می‌تواند برای من انجام دهد؟
مربی کسب و کار  به صاحبان مشاغل، مدیران ارشد و مدیران عامل کمک می‌کنند تا از بزرگترین چالش‌های خود عبور کنند. آنها در واقع مربی، کوچ، راهنما، محرم و الهام بخش هستند. آنها علاوه بر ملاقات تک به تک با مشتریان خود، جلسات گروه مشاوره مدیر عامل را با 12 تا 16 رهبر تجاری دیگر برگزار می‌کنند. مشتریان آنها از صنایع غیررقیب هستند، با این حال همه آنها با مسائل مشابهی روبرو هستند و هر کدام از تجربیات و دیدگاه یکدیگر یاد می‌گیرند. مربی کسب و کار بحث‌های گروهی را هدایت می‌کند، بنابراین آنها همیشه متمرکز، روی هدف هستند و منجر به گام‌های بعدی قابل اجرا می‌شوند.
در بین جلسات گروهی با مربی کسب و کار، شما با خود مربی ارتباط برقرار می‌کنید تا شرایط منحصر به فرد خود را عمیق‌تر ارزیابی کنید. برخلاف مربی‌های کسب و کار معمولی، جلسات عمومی گروهی از یک مدل آزمایش‌شده زمان برای راهنمایی استفاده می‌کنند که نتایج ثابت شده را ارائه می‌دهد.
علاوه بر اینکه یک رهبر کسب‌وکار موفق با موفقیت خود و شاگردانش اثبات شده است، هر رئیس باید یک آکادمی فشرده را تکمیل کند که آنها را برای استفاده از چارچوب اختصاصی برای مربیگری تجاری آماده کند. این رویکرد به مربی کمک می‌کند تا نتایج فوق العاده‌ای برای اعضای مشتری خود ایجاد کند. مربیان کسب و کار همچنین توسط یک مرکز تحقیقات تجاری در سطح جهانی و رهبران فکری پشتیبانی می‌شوند تا به ارائه بهترین اطلاعات و منابع به مشتریان خود کمک کنند.
در دنیای مربیگری کسب و کار، داشتن تجربه استاندارد طلایی برتری است. سایر مربیان کسب و کار به سادگی این سطح از ساختار، پشتیبانی و پایگاه دانش کلاس جهانی را ندارند.

 

سوالات متداول مربیگری کسب و کار
آیا مدیران عامل نیاز به مربیگری کسب و کار دارند؟
زمانی که در رأس یک سازمان هستید، طعمه تفکر جزیره‌ای شدن آسان است. همچنین دریافت بازخورد عینی و بی‌طرفانه از دیگران برای شما دشوار است. هر مدیر عامل، مدیر ارشد اجرایی و صاحب کسب‌وکار می‌تواند از دیدگاه‌ها و بینش‌های متنوعی که از یک مربی کسب‌وکار و گروه مشاوران جمع‌آوری شده است، بهره‌مند شود.
هزینه کوچینگ کسب و کار چقدر است؟
هزینه کوچینگ کسب و کار بسیار متفاوت است و در درجه اول بر اساس میزان موفقیت، برنامه زمانی، دوره تصدی و مکان مربی کسب و کار تعیین می‌شود. هزینه‌ها می‌تواند از 100 دلار در ساعت تا 1000 دلار متغیر باشد.
بهترین مربی کسب و کار در جهان کیست؟
بسیاری از مربیان کسب و کار بزرگ در دنیا وجود دارند و این یک حرفه در حال رشد است. بهترین کوچینگ کسب و کار در جهان کسی است که به شما کمک می‌کند تا تصمیمات بهتری بگیرید که به نفع همه زمینه‌های زندگی شما باشد، نه تنها سود شرکت شما. 

 

آیا مربیگری کسب و کار واقعا نتیجه می‌دهد؟
کاملا. هنگامی که یک رهبر تجاری متعهد دارید که مایل است در برنامه روزانه خود وقت صرف کند تا با یک مربی کسب و کار روی سخت‌ترین مسائل و بهترین دیدگاه‌ها کار کند، نتایج را خواهید دید.
این یک رویکرد اثبات‌شده است که به رهبران کسب‌وکار کمک می‌کند تا شرکت‌ها را تغییر دهند، سود خود را در مدت کوتاهی چهار برابر کنند، کسب‌وکارها را نجات دهند، سریع‌تر از چیزی که انتظار داشتند رشد کنند، در سطح بین‌المللی گسترش پیدا کنند و موارد دیگر. 

 

 

نظرات کاربران

ارسال نظر
شما هم دیدگاه، تجربه یا سوالتان را بنویسید